JIŘÍ VYDRA (narozen 26. 4. 1981) 
Vyučil se v oboru kuchař, následovalo studium na Střední umělecké škole v Liberci, pak 2 roky na VOŠ obalového designu ve Štětí a v roce 2007 absolvoval na VOŠG Hellichova v Praze, obor Knižní grafika pod vedením ak. mal. Milana Erazima. Kromě školních výstav v galerii na Maltézském náměstí v Praze proběhla jeho první samostatná výstava v Krajské vědecké knihovně v Liberci v lednu 2008.

Věnuje se užité a volné grafice pod značkou VYDRA DESIGN.
Zabývá se převážně uměleckou technikou linorytu, kterou kombinuje s grafickými programy.
Od roku 2002 do roku 2011 byl dramaturg a autor veškerého designu pro agenturu Štěk a její akce v Liberci a na hradě Grabštejně.
Byl zakladatelem, dramaturgem a grafikem občanského sdružení DIVOZEMÍ, které se zaměřovalo na podporu alternativní kultury v Libereckém regionu.

Od září 2011 pracuje jako kastelán Valdštejnské lodžie v Jičíně a v roce 2013 založil neziskovou organizaci Valdštejnské imaginárium, z.ú., která barokní areál spravuje. Pro projekty v Lodžii tvoří kompletní grafiku a design.

Je autorem či iniciátorem projektů a představení: CIRKUS NOSTALGIE, CirkCAFÉ, Kabaret Valdštejnského Imaginária a další.